Květen 2009

Koukněte se pls na můj nový bloček:-D

31. května 2009 v 12:19 | Iwa
Jukněte na nový bloček:-D S blogařením nekončím a u koníků jsem taky zůstala takže kdo bude chtít tak napište na tento blog : : http://ranch-gold-sun.blog.cz/ A napište mi tam komentář. Samozřejmě že SBéčka která mám teď a chtějí se mnou přátelit dál, tak mi tam ještě napište že chcete být dál spřátelení:-D Budu ráda když se mnou někdo zůstane. Doufám že jsem to napsala srozumitelně a že se tam někdo koukne a znovu spřátelí:-D

Asi končím lidičky

19. května 2009 v 17:45 | Iwa |  Moje blbosti
Jak jste asi pochopili z nadpisu
: : :

KONČÍM!!!!!!!!!!!!!!


Přestává mě to bavit,dochází mě nápady a nemám na to čas!!!!

teď nestíhám

12. května 2009 v 15:02 | Iwa |  Moje blbosti
Já se strašně omlouvám ale teď jaksi nemám čas takže tady asi tak týden nebudu vůbec tak prosím SBéčka aby si mě nemazali. Jo a k mýmu dessu: budu se snažit ho zlepšit slibuju:-)

můj druhý blog::::

7. května 2009 v 12:12 | Iwa |  Moje blbosti
Můj druhý blog:::: http://mame-dusi.blog.cz/rubrika/mejte-nas-radi Pls jukněte

Dejte si to na blog!!!!!

7. května 2009 v 9:26 | Iwa |  Moje blbosti

Dejte si to na blog!!!!!
A tuto klikačku pls taky


Pls hlásek

5. května 2009 v 18:53 | Iwa |  Moje blbosti

http://lenninka.blog.cz/0905/4-kolo-sonb#komentare
Prosím hlásněte je to hodně nutný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jestli chcete hlásnout i vy tak řekněte!!!!Bleskovka

4. května 2009 v 20:01 | Iwa |  Magazín Horses and pony
Bleskovka:


 1. Ahoj
 2. jak se máte?
 3. byli jste na farmě Bolka Polívky?
 4. a pojedete tam?
 5. nej plemeno koně?
 6. líbí se vám mitos monitor?
 7. oblíbená barva koně?
 8. znáte cirkus bernes?
 9. byli jste v něm někdy?
 10. Tak čáááááááááááááááááw


Reklamy

4. května 2009 v 19:59 | Iwa |  Magazín Horses and pony
Tak semka mi můžete napsat do komentářů svůj blog a já vás sem někam umístím!!!!!!!!!!!


Pls opravdu napište dovoleno všechno!!!!!!!!!!!

Dotazy a přání

4. května 2009 v 19:57 | Iwa |  Magazín Horses and pony

Ptejte se na co chcete v komentářích prosím!!!!! Odpovím vám na vše!!!!!!!!!!


Mitos Monitor

4. května 2009 v 19:55 | Iwa |  Magazín Horses and pony
MITOS MONITOR
Obrázek “http://www.western-sport.xf.cz/mm/IMG_0539.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
PlemenoPohlaví
American Quarter horseValach
Datum narozeníBarva
29.květen 1998SorrelPovaha
Mazel a hrozně poslušný koník. Pod jakýmkoliv jezdcem jede a nedělá naschvály. Je to pan učitel a na závodech je veliký kliďas. Má rád dlouhé vyjížďky a nebo svůj klid ve výběhu. Krásně ovládá přirozenou komunikaci, napojení se povede opravdu každému.
Zaměření - Výkonnost
Trail, Reining


Farma Bolka Polívky

2. května 2009 v 15:47 | Iwa |  Magazín Horses and pony

Farma

místo , kde se krávy mění v koně


Stále více navštěvovaná, klidná, moravská vesnička Olšany. Nemůžete zabloudit, stačí sledovat cedule jako "Farma Bolka Polívky", či "restaurace U klauna". V cíli na vás čeká nádherný výhled na Drahanskou vrchovinu, prostorné parkoviště, ubytování a v dřevěných ohradách krásní koně.
Na farmě se můžete ustájit i vy. Královské lože jsou nyní k dispozici i pro poddaný lid.


Pár slov, co se týčí Bolka


Pokud Bolek zrovna nenatáčí, nehraje divadlo nebo nevymýšlí další pořady, rád jezdí na svém koni, kterému říká Bilbo, čte nebo organizuje na své farmě v Olšanech happeningy plné kuriózních rekordů. Nejraději tráví volné chvíle se svým devítiletým synem Vladimírem, s nímž často a rád chodí na dlouhé procházky. "Je to báječné, jak se v sobě teď vzájemně zrcadlíme. Já se vidím v něm a on se vidí ve mně." Bolek však neopomíná ani své dospělé dcery Annu a Kamilu, které už mu prý sem tam přivedou ukázat nějakého toho ženicha. "Jsem vždycky v rozpacích, větších, než jsou ony a ti , které přivádějí."

Největší kůň světa

2. května 2009 v 15:47 | Iwa |  Magazín Horses and pony
Záznamy o největším koni světa se různí. Dle námi dohledaných článků je Guinnessovou knihou rekordů dne 11. července 2003 oficiálně potvrzen pouze nejvyšší žijící kůň světa Goliath vlastněný společností Priefert Ranch Equipment z Mount Pleasant v Texasu, USA. Osmiletý valach měří v kohoutku 195 centimetrů a váží 1134 kilogramů. O nejmohutnějšího koně v dějinách ale zřejmě nejde. Chovatelé Goliáše v článku "Tallest horse: Goliath slays world record" časopisu Country World zmiňují, že Goliáš pastvu moc nerad ... je tak vysoký že nedosáhne na trávu, musí široce rozkročit přední nohy, aby vůbec dosáhl dolů a tak raději počká až mu to někdo naservíruje až pod nos :-)
Informace z domova

2. května 2009 v 15:42 | Iwa |  Magazín Horses and pony
A nejdřív začneme s Westernovým dnem na Farmě Bolka Polívky!!!!!!!!


V sobotu 25.4.2009 se na Farmě Bolka Polívky za krásného počasí proháněli po pastvinách kovbojové, indiáni, pochodovala armáda z dob občanské války v U.S.A., stádo oveček s hlídacím psem a vzduchem se nesly výstřely z pistolí a práskání bičů. To všecno bylo k vidění na Westernovém dnu s Coca Colou.
A teď Akce která teprve bude probíhat!!!
Manéž


43.manéž Bolka Polívky
Eva Holubová, Ivan Trojan, Marek Eben, Bolek Polívka

V televizi již 23.května!!!!
DEN DĚTÍ


30.05. Dětský den u Bolka - soutěže, pohádky, hry, atrakce,..


pŘIJĎTE SE PODÍVAT
Info ze světa poníků

1. května 2009 v 18:34 | Iwa |  Magazín Horses and pony

Pony akce:


ZZVJP= 17.5. - jk PŘEŠTĚNICE
17.5.-JK LIBEREC
21.5.- JK MĚLNÍK

hOBBY ZÁVODY= 3.5. - MĚLNÍK (DREZŮRA Z1)
8.5. - MĚLNÍK (dREZŮZA Z-L)
24.5. - MĚLNÍK (DREZURA Z-L A PARKUR 60-120CM)


mILITARY= 16.-17.5. - PECINOV ( ZLATÁ PODKOVA)

dREZURA= 30.5.- DRAŽKAParkurový seriál

1. května 2009 v 18:34 | Iwa
 • Překážky se rozdělují na překážky výškové (např. kolmý skok), šířkové (např. vodní příkop) a výškově-šířkové (např. oxer). Jedná se o olympijskou sportovní disciplínu.

 • Překážky jsou ve výškách 60 cm, do 80 cm, do 100 a do 110 cm

 • Parkurové skákání je sport, ve kterém se jezdec na koni snaží v co nejkratším čase a s co nejmenším počtem chyb projet trasu s překážkami. Za svůj vznik vděčí nejvíce důstojníkům britské kavalerie, kteří skoky přes různé překážky považovali za vynikající trénink jak jezdce tak i koně. Parkur má úzkou souvislost s drezurou, kůň musí být velice dobře přiježděn a musí důvěřovat jezdci. Na olympijských hrách se poprvé objevuje v roce 1900 v Paříži. Do roku 1945 byl parkur téměř výhradně vojenským sportem a některých závodů se směli účastnit pouze armádní jezdci. Od roku 1974 závodí muži společně se ženami.V parkuru existuje několik stupňů obtížnosti od nejlehčího ZM po nejtěžší TT. Každý stupeň má danou výšku překážek, přes které kůň skáče, určená je i maximální délka a počet skoků a kombinací, předepsané je i tempo. V tomto stupni může být překážka nanejvýš o 10 cm vyšší než je požadovaná výška stupně obtížnosti. Velmi často se v parkuru přistupuje k rozeskakování - pokud víc soutěžních dvojic dokončí parkur bez chyby (a podle propozic soutěže nerozhoduje čas), tyto dvojice se zúčastní ještě jednoho parkuru, který je většinou kratší a o něco obtížnější.

označení

popis


výška v cm
ZMzákladní malé80 - 90
Zzákladní100
ZLzákladní lehké110
Llehké120
Sstřední130
STstředně těžké140
Ttěžké150
TT (skoky mohutnosti)velmi těžké
160 ¨

Plemeno koně

1. května 2009 v 18:27 | Iwa |  Magazín Horses and pony

Clevelandský hnědákHnědě zbarvení koně se chovali především pro soumarské práce na severovýchodě Anglie již od dob středověku. Byli oblíbeným dopravním prostředkem potulných kupců (chapmanů), odtud jejich druhý název, chapman Horse. Tohoto koně si vzali za základ chovatelé 17. stol. a přidali k němu trochu krve andaluských a berberských hřebců. Tak vznikl ušlechtilý kočárový kůň, proslulý aktivním chodem a velkou vytrvalostí. Dali mu jméno Clevelandský hnědák podle oblasti, kde se především choval. Jak se cesty zkvalitňovaly, kočároví koně museli být rychlejší. Tudíž se musel přikřížit plnokrevník, pro dosažení větší rychlosti. Většinou se připouštěli polokrevné hřebce s čistokrevnými klisnami. Tato lehčí, rychlejší verze Clevelandského hnědáka dostala název Yorkshirský kočárový kůň. Jeho plemenná kniha byla ukončena roku 1936, kdy toto plemeno v podstatě vyhynulo. Clevelandský hnědák naštěstí, i když ve velmi malém počtu, přežil. Ve spojení s plnokrevníkem vytváří ušlechtilé vzpřímené těžké huntery a vynikající kočárové koně. Clevelandský hnědák má pravidelnou, rovnou a volnou akci, pohybuje se volně v plecích a úsporně. Kromě toho, že je to vynikající kočárový kůň, se velmi dobře uplatňuje i v parkuru.


Popis plemene

Výška: 163-168 cm, ačkoliv výška nevyhrazuje jinak dobře stavěného koně
Barva: Hnědák s černýma nohama, hřívou a ocasem.
Stavba těla: Ušlechtilá hlava, ne příliš malá s velkýma, dobře posazenýma mírnýma očima a velkýma jemnýma ušima; dlouhý štíhlý krk; hluboké šikmé svalnaté plece; hluboké široké tělo se svalnatými bedry, silná záď a dobře nasazený ocas; suché končetiny bez rousů se svalnatými předloktími, stehny a bérci, velkými klouby a hlezna se silnými spěnkami; dobrá zdravá kopyta.


Zajímavost

Clevelandský hnědák za své přežití do značné míry vděčí anglické královně Alžbětě II. Ta zakoupila mladého hřebce jménem Mulgrave Supreme, který měl být odeslán do USA, nechala ho vycvičit pod sedlo i do zápřeže a pak dala k dispozici chovatelům čistokrevných i polokrevných clevelandských hnědáků po celé Anglii. Tento úspěšný počin zažehl nový zájem o toto prastaré plemeno. Princ Filip dále vylepšuje profil tohoto plemene tím, že se s ním zúčastňuje vozatajských závodů na nejvyšší úrovni.Předmluva

1. května 2009 v 18:24 | Iwa |  Magazín Horses and pony
0.

Ahoj lidi!!!
a máme tady 1.číslo magazínu Horses and pony, které tu bude aktuálně každý měsíc. Můžete se zde dozvědět něco o ponících či slavné jezdecké osobnosti. Také je zde 1.část seriálu o parkuru a v rubrice dotazy a přání se můžete zeptat na co chcete.
Víc vám neřeknu,zkuste se začíst.